autor: Piotr Zaorski

Można powiedzieć, że przed konsumentami stoi ogromne wyzwanie. W tym roku, z powodu galopującej inflacji, Wigilia nie będzie należała do najtańszych. Niestety, co chwila można zaobserwować wzrost cen. Dotyczy to każdej branży. Polacy najprawdopodobniej będą zastanawiać się nad świątecznymi wydatkami, co może oznaczać ostrożniejsze zakupy. Zazwyczaj w okresie przedświątecznym trwało szaleństwo zakupów. Jeśli chcesz cieszyć się świątecznymi zakupami, zbieraj kupony rabatowe. Sprawdź, gdzie je możesz zdobyć i w jaki sposób wykorzystać.

Dlaczego rosną ceny produktów i usług?

Takich podwyżek cen dosłownie na wszystkie produkty i usługi nie było od dawna. Ostatnio takie niepokojące zjawisko miało miejsce w latach 90- tych poprzedniego wieku. Było to po transformacji gospodarczej, gdy w Polsce nastała zupełnie nowa ekonomiczna rzeczywistość. W ostatnim czasie zauważalne podwyżki miały związek z pandemią koronawirusa. Gdy świat już myślał, że to koniec kłopotów dla gospodarki, wybuchła wojna na Ukrainie. Inwazja Rosji na niepodległe państwo z pewnością ma wpływ na to, co się dzieje w gospodarce niemal na całym świecie.

W Polsce inflacja jest bliska 20%, ale ceny w wielu przypadkach wzrosły o 100%. Wystarczy zrobić zakupy spożywcze. Od razu widać, że za 200 zł nie da się już kupić takiej ilości produktów, jak jeszcze przed pandemią COVID-19. Wzrosły także ceny energii elektrycznej, gazu i innych materiałów opałowych. Nie da się stwierdzić jednoznacznie, kiedy sytuacja się unormuje. Z tej przyczyny warto zacząć prowadzić oszczędniejszy styl życia. Mogą w tym pomóc kupony rabatowe.

Czy można zapanować nad kosztami związanymi z Wigilią?

Nie ma co ukrywać, Wigilia to nie tylko wyjątkowa okazja do spotkań w rodzinnym gronie, ale i ogromne wydatki. Wysokie koszty dotyczą w szczególności osób, które podejmują się organizacji wieczerzy wigilijnej dla dużej rodziny. W tym roku, bez względu na to, ile osób spotka się przy wigilijnym stole, koszty będą zaskakująco wysokie. Przykładem może być cena tradycyjnej ryby, jaką jest karp. Przez wiele lat była to jedna z najtańszych ryb. W tym roku jej cena może zaskoczyć wszystkich. Na razie ceny są identyczne z rokiem ubiegłym, ale przed samymi świętami może się okazać, że popularne danie wigilijne będzie kosztować bardzo dużo. Osoby, które obchodzą Święta Bożego Narodzenia zgodnie z tradycją, będą chciały przygotować 12 potraw. Warto zaznaczyć, że Wigilia to nie tylko uroczysta kolacja. To również wręczanie prezentów dla bliskich osób. Tańsze upominki na święta można kupić w sklepach internetowych i stacjonarnych — wystarczy posiadać kody promocyjne.

Kupony rabatowe — jak je zdobyć?

Zdobywanie kodów zniżkowych nie jest jakoś szczególnie trudne. Przede wszystkim warto obserwować informacje na witrynie, która specjalizuje się w publikacji aktualnych kodów rabatowych. Na takiej stronie są wszystkie kody, które w danej chwili powinny zadziałać. Dzięki uporządkowanym informacjom nikt nie będzie narażony na nerwy związane z tym, że jakiś kod nie chce się aktywować. Chodzi o to, że kupony rabatowe działają wyłącznie w wyznaczonym czasie. Nie ma opcji, że uruchomią się wcześniej lub zupełnie po terminie.

Problem może polegać na tym, że sporo konsumentów nie sprawdza daty ich obowiązywania. Tak więc lepiej jest mieć pod ręką portal wyspecjalizowany w kodach zmniejszających wartość koszyka, gdzie można mieć pewność, że taki bon faktycznie można wykorzystać. Sprawdzanie kodów, które nie są już aktualne, nie ma większego sensu. Natomiast w internecie można napotkać na kupony rabatowe, które są już przeterminowane. Fakt, że nie zostały usunięte, może wprowadzać klientów w błąd. W efekcie zakupy, zamiast być przyjemne, stają się stresujące.

Jak uzyskać kupony rabatowe?

  • Sklepy internetowe wysyłają kody zniżkowe na adres mailowy w ramach kampanii marketingowych. Najczęściej celem ich jest zachęcenie konsumentów do zrobienia kolejnych zakupów lub odzyskanie klientów, którzy robili zakupy dawno i od tego czasu nie zaglądali do sklepu. Mogą to też być akcje specjalne typu Black Week, święta, urodziny klienta lub rocznica istnienia sklepu.
  • Kody rabatowe dość często pojawiają się w mediach społecznościowych na profilach sklepów. Zazwyczaj są to akcje krótkoterminowe. Trzeba zrobić zakupy już teraz, inaczej kody przepadną i trzeba będzie czekać na kolejną zachętę do odwiedzenia sklepu.
  • Jeśli chodzi o kupony zniżkowe, to warto sprawdzać zawartość przesyłek odbieranych ze sklepów online. Szczególnie ulotki i wizytówki — sklep może przyznać kod ze zniżką stałą lub tymczasową.
  • W sklepach stacjonarnych akcje związane z rabatami mogą być nieco inne. Kupony rabatowe można znaleźć najczęściej na odwrocie paragonu lub w aplikacji. Zniżki mogą dotyczyć tańszych zakupów we wskazanym przez sklep dniu tygodnia lub w weekend. Akcja promocyjna może dotyczyć wybranych produktów.

Pierwszy połóż łapę na najnowszych promocjach!

Dziękujemy za zapisanie się do newslettera

Błąd. Proszę spróbuj ponownie.

Przeczytałem i akceptuje politykę prywatności