autor: Paweł Prus

Kody rabatowe, promocje i wyprzedaże dotyczą już nie tylko sklepów stacjonarnych i internetowych. Coraz więcej firm dołącza do pomysłu przyciągania nowych klientów dzięki zniżkom. Znajdziemy wśród nich salony kosmetyczne, firmy cateringowe, hotele, restauracje, kawiarnie czy księgarnie. Specjalne kody rabatowe dla studentów, członków dużej rodziny czy seniorów. W zależności od asortymentu i wybranej grupy docelowej sklepy, firmy usługowe i gastronomiczne oferują ciekawe promocje. Często jest to okazja do spróbowania na przykład diety pudełkowej z 25% rabatem. Jeżeli przypadnie do gustu firma zyska kolejnego zadowolonego klienta i z pewnością w dłużej perspektywie na nim zarobi.

Kupony rabatowe dla nowych klientów

Kody rabatowe i zniżki są doskonałym pomysłem na promocję firmy. Często klienci w ten sposób pozyskani nie poznaliby firmy gdyby nie kody promocyjne. Często firmy rezygnują ze swoich  zysków na rzecz pozyskania klienta, który pozna produkty, polubi i stanie się stałym konsumentem. Duża konkurencja w wielu branżach zmusza firmy do stosowania różnych promocji i kodów rabatowych. Tylko w ten sposób mogą zwrócić na siebie uwagę. Stale powiększa się ilość sklepów stacjonarnych i on-line, dlatego konkurencja jest coraz większa. Ważne dla dużych sieci jest ustabilizowanie sytuacji firmy na rynku i zdobycie lojalnych i zadowolonych klientów.

Duże firmy od wielu lat dbają o swoich odbiorców, budują markę i stałe grono konsumentów, którzy otrzymują różne zniżki i specjalne rabaty. Tylko w ten sposób mogą przyzwyczaić ich do regularnego kupowania i korzystania z usług. Jednym z ważnych elementów jest możliwość zwrotów i reklamacji. Im procedura jest bardziej skomplikowana, uciążliwa i trwająca wiele tygodni tym mniejsze szanse na to, aby w przyszłości klienci wrócili do sklepu i ponownie coś kupili.

Łatwe zakupy on-line i zwrot produktów

Zyskują sklepy, w których procedura zwrotu jest maksymalnie uproszczona. W przypadku gdy nie spodoba się nam towar wystarczy zapakować go w paczkę, przykleić dołączony list przewozowy i wysłać. Często na stronie internetowej można wypełnić formularz zwrotu. Jak tylko towar wróci do firmy natychmiast otrzymamy pieniądze na konto lub kartę kredytową. Kupując on-line ubrania można je w domu wygodnie przymierzyć i dopasować do stylizacji. Jeżeli nie spodobają się bez tłumaczenia możemy je zapakować w dowolny karton i odesłać do sklepu. W celach informacyjnych zostaniemy jedynie czasami zapytani o przyczynę. Sklep z pewnością towar przyjmie i zwróci pieniądze.

Pierwszy połóż łapę na najnowszych promocjach!

Dziękujemy za zapisanie się do newslettera

Błąd. Proszę spróbuj ponownie.

Przeczytałem i akceptuje politykę prywatności