autor: Piotr Zaorski

Kupony rabatowe są udostępniane przez sklepy internetowe i stacjonarne dla stałych i potencjalnych klientów. Bony zniżkowe zmniejszają kwotę do zapłaty za zamówione produkty lub usługi. Wystarczy wprowadzić taki kod do właściwej rubryki w sklepie działającym online. W przypadku sklepu tradycyjnego kod należy okazać obsłudze sklepu przy kasie. Dowiedz się, dlaczego warto kupić sobie coś dla własnej przyjemności i jak w takich zakupach pomogą Ci kupony rabatowe.

Czym są kody zniżkowe?

Kody promocyjne to nic innego jak forma promocji sklepu, która zachęca konsumentów do dokonania zakupów w danych sklepie. W porównaniu z innymi rodzajami reklamy, klient odczuwa korzyść z zakupów, gdyż kod obniża ceny. Oczywiście nie musi to dotyczyć wszystkich produktów. Zazwyczaj dodatkowej obniżce nie podlegają produkty z wyprzedaży i z outletu. To jednak jest uzależnione od danej firmy, przy czym trzeba wiedzieć, że przedsiębiorcy nie mogą sprzedawać towarów poniżej kosztów zakupu.

Kupony rabatowe są bardzo skutecznym narzędziem promocyjnym. Kuszą konsumentów szansą na kupienie czegoś w niższych cenach. Wartość takiego kodu może być różna. Bywa uzależniana od ogólnej kwoty zamówienia. Kod może mieć wartość stałą lub być rozliczany w procentach.

Najczęściej kody zniżkowe są terminowe. Oznacza to, że kod zadziała, jeśli klient dokona zakupu w określonym czasie. Konsument musi wpisać lub wkleić kod w odpowiednią rubrykę przed finalizacją zamówienia. Powinien sprawdzić, czy kod faktycznie zadziałał. Jeśli kod się aktywował, przyznana zniżka będzie widoczna w podsumowaniu zamówienia. 

Próby wbijania kodów po terminie nie mają sensu. Takie przeterminowane kupony rabatowe nie zmienią wartości koszyka, a jedynie mogą rozczarować klienta. Dlatego warto kolekcjonować jedynie aktywne w danym czasie bony zniżkowe.

Gdy kod jest ważny, a nie działa, od razu trzeba skontaktować się z obsługą sklepu. Najprawdopodobniej wdarł się błąd systemowy, który trzeba usunąć. Sklepy poważnie podchodzą do tego rodzaju sytuacji, dzięki czemu żaden klient nie odejdzie bez wykorzystanego kodu zniżkowego. Sytuacje z błędami są mało kiedy spotykane, ale warto wiedzieć, że trzeba o nich powiadomić sklep celem błyskawicznego rozwiązania problemu.

Kupony rabatowe na prezenty dla siebie

Być może to dziwnie zabrzmi, ale warto wynagradzać siebie za najmniejsze sukcesy. Nie zawsze tak jest, że człowieka docenia rodzina i środowisko, w którym przebywa. Można dać sobie nagrodę na przykład za zdany trudny egzamin, za udane wyjście z fatalnej sytuacji, za realizację planów osobistych lub zawodowych, a nawet za utratę zbędnych kilogramów. Powodów do nagradzania siebie za swoje sukcesy może być wiele. Taki prezent osobiście sobie kupiony zawsze będzie prezentem trafionym.

Można też kupować sobie rzeczy na pocieszenie. Coś w danej chwili się nie udało? Nie szkodzi! Jutro z pewnością nastąpi lepszy dzień! Można się pocieszać za pomocą mniejszych lub większych zakupów. W tej sytuacji przydatne będą kupony rabatowe, które również wywołają uśmiech na ustach. Nie jest zresztą żadną tajemnicą, że zakupy poprawiają ludziom nastrój. Płeć i wiek w tym przypadku nie odgrywają żadnej roli.

Co najczęściej ludzie kupują sobie na prezenty?

Nie można jednoznacznie powiedzieć, co ludzie najchętniej kupują dla siebie na prezent. To jest dość indywidualna sprawa. Produkty mogą być wybierane pod wpływem chwili i emocji. Równie dobrze mogą to być zakupy planowane na zasadzie „jak zdam egzamin, w nagrodę kupię sobie super rower”. 

Określenie „super” dla każdego może oznaczać zupełnie coś innego. Natomiast ważne jest, by połączyć słowo „super” z narzędziem, jakim są kody rabatowe, które w czasie zakupów pozwolą na jeszcze więcej przyjemności.

Zakupy dla własnej radości to kosmetyki, perfumy, biżuteria, odzież, obuwie, wyjazdy na wakacje, zakup samochodu lub innego pojazdu, a także gry i muzyka. W zasadzie każda kategoria produktowa nadaje się na takie zakupy. Wszystko zależy od tego, jakiego produktu dany konsument właśnie pragnie.

Jak zdobywać kupony rabatowe?

Zdobywanie kodów ze zniżkami nie jest skomplikowane. Najprościej jest systematycznie odwiedzać portal, w którym umieszczane są wyłącznie aktualne kody rabatowe. Wówczas nie trzeba tracić czasu na poszukiwanie kodów i sprawdzanie ich terminów ważności. 

Trzeba wiedzieć, że cena spadnie tylko wtedy, gdy bon z rabatem będzie aktualny. Kod nie zadziała, jeśli zostanie zastosowany przed czasem lub po dacie ważności. Nie ma też sensu na marnowanie swojego czasu na zapisywanie się na wszelkie możliwe mailingi w sklepach internetowych. Można to zrobić, ale dość wybiórczo. W przeciwnym razie naszą skrzynkę zaleje marketingowy spam.

Bez wątpienia kody rabatowe pomagają w robieniu zakupów w atrakcyjnych cenach. Dzięki nim można zatrzymać więcej pieniędzy w portfelu. I tak trzeba robić zakupy. Nie da się bez nich funkcjonować. Zresztą najsłynniejsza platynowa blondynka świata powiedziała swego czasu: „Pieniądze szczęścia nie dają. Dopiero zakupy”. Można powiedzieć, że Marilyn Monroe miała rację. Widać to po uśmiechniętych ludziach wychodzących z galerii handlowych lub odbierających swoje zamówienia od kurierów.

Pierwszy połóż łapę na najnowszych promocjach!

Dziękujemy za zapisanie się do newslettera

Błąd. Proszę spróbuj ponownie.

Przeczytałem i akceptuje politykę prywatności