autor: Piotr Zaorski

Chyba każdy choć raz w swoim życiu skorzystał z jakiejś promocji, czy też kuponu rabatowego. Tego typu okazje zdecydowanie zachęcają do zakupów. Warto w tym wszystkim pamiętać o rozsądku, bowiem rabat nie powinien być pretekstem do zakupu. 

Planuj zakupy z kuponami rabatowymi

Planowanie zakupów jest czynnością, którą warto wprowadzić do swojego życia. Mowa tu zarówno o planowaniu zakupów spożywczych, odzieżowych, jak i elektronicznych. Czynność ta przekłada się przede wszystkim na świadomość. Wybierając się do sklepu i nie wiedząc, co właściwie masz kupić – możesz wrócić z pełną siatką zakupów, w tym z niekoniecznie potrzebnymi rzeczami. 

W szczególności planowanie warto wprowadzić w przypadku wszelkich ważnych wydarzeń – mowa tu np. o świętach. Zrobienie zakupów z wyprzedzeniem pozwoli uniknąć tłoku, a także niedostępnych produktów. 

Bardzo często kupony rabatowe są przydzielane w zależności od sezonu. Przykładowo, w okresie letnim sklepy proponują rabaty na kurtki i buty zimowe, z kolei w okresie zimowym – oferują rabaty na stroje kąpielowe, czy też torby plażowe. Jeśli więc wiesz, że w przyszłym sezonie będziesz potrzebować nowych butów zimowych, kup je z wyprzedzeniem, by móc skorzystać z sezonowych obniżek. Pozwolą Ci zaoszczędzić niemałe pieniądze!

Kupuj to, co jest Ci potrzebne niezależnie od kuponów rabatowych

Kupony rabatowe zachęcają do dokonywania zakupów – również wtedy, gdy te zakupy niekoniecznie są potrzebne. Gdy na Twojej skrzynce mailowej pojawia się atrakcyjny rabat, z chęcią sprawdzasz ofertę sklepu i szukasz produktu, który może Cię zainteresować. 

Jeśli chcesz, by Twoje zakupy były rozsądne – zdecydowanie powinieneś kupować wyłącznie to, co rzeczywiście jest Ci potrzebne. Nie warto ulegać emocjom, bowiem atrakcyjna cena nie jest wystarczającym powodem, by dokonać zakupu. Zniżki pojawiają się bardzo często. Nie należy im ulegać ani traktować jako okazji, których nie można przegapić. W innym wypadku możesz wydać znacznie więcej pieniędzy, niż początkowo planowałeś. Wówczas nie zaoszczędzisz pieniędzy dzięki kuponom rabatowym

Porównaj oferty różnych firm razem z kuponami rabatowymi

Dostrzegając kupony rabatowe, najczęściej od razu zapoznajesz się z ofertą danej firmy i planujesz zakupy. Warto jednak pamiętać, że przydzielony rabat wcale nie oznacza, że to właśnie ta firma oferuje najbardziej atrakcyjną cenę.

Zanim więc dokonasz zakupu, zapoznaj się z ofertami różnych firm działających na rynku. Porównaj ceny produktów i postaw na ofertę, która rzeczywiście jest najkorzystniejsza. 

Kupony rabatowe dają wrażenie, że dana oferta jest najkorzystniejsza – w końcu płacisz mniej, niż pierwotnie kosztował produkt. Nie oznacza to jednak, że jest najkorzystniejsza na całym rynku. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na także na cenę dostawy produktu. Zdarza się bowiem tak, że pomimo rabatu niezbędne jest opłacenie wysyłki, podczas gdy w innym sklepie wysyłka jest darmowa. W zależności od wysokości rabatu, oferta z darmową wysyłką może ostatecznie wychodzić nieco taniej. 

Kupując z kolei kilka produktów, warto zwrócić uwagę na cenę każdego z nich. Jeden produkt może być w danym sklepie tańszy niż w konkurencyjnych sklepach, z kolei inny może być droższy. 

Stawiaj na jakość

Aby zakupy z kuponami rabatowymi były jak najbardziej rozsądne, nie możesz przechodzić obojętnie obok jakości wybieranych produktów. Stawiaj na wysoką jakość – i to niezależnie od tego, czy kupujesz odzież, elektronikę, czy może meble. Wysokiej jakości produkty służą dłużej i charakteryzują się wyższą wytrzymałością. Zaoszczędzone pieniądze na nic się nie zdadzą, jeśli wybrany produkt po jakimś czasie pójdzie do wyrzucenia. 

Atrakcyjne kupony rabatowe na niskiej jakości produkty pozwolą Ci zaoszczędzić, jednak nie pozwolą cieszyć się długo produktem – a przecież to jest kluczowa kwestia. 

Porównuj promocje

Promocje także mogą być różne – i to nawet w tym samym sklepie. Warto więc porównać dostępne kupony rabatowe, tak, by ostateczna cena była możliwie jak najbardziej atrakcyjna. Warto sprawdzać także dostępne serwisy z rabatami, czy też media społecznościowe sklepów.

Zniżki dostępne są w wielu różnych miejscach – czasami sklepy eksponują je na swojej głównej stronie, jednak w wielu przypadkach zlecają reklamę np. blogerom, czy influencerom. Coraz większą popularnością cieszą się także reklamy na Facebooku i Google, które także mogą zawierać atrakcyjne zniżki. 

Dodatkowo warto również sprawdzać promocje, które planowane są z wyprzedzeniem. Być może niedługo pojawi się atrakcyjny rabat, dzięki któremu kupno interesującego Cię produktu będzie bardziej opłacalne, niż obecnie?

Atrakcyjne kupony rabatowe pojawiają się również w okresie świątecznym, a także w Black Week. Jeśli któraś z tych okazji zbliża się wielkimi krokami – wstrzymaj się z zakupami i poczekaj na atrakcyjne rabaty, które pozwolą Ci zaoszczędzić pieniądze!

Kupony rabatowe są przydatne, jednak regularne korzystanie z nich może prowadzić do zwiększenia wydatków. Postaw więc na rozsądne zakupy.

Pierwszy połóż łapę na najnowszych promocjach!

Dziękujemy za zapisanie się do newslettera

Błąd. Proszę spróbuj ponownie.

Przeczytałem i akceptuje politykę prywatności