autor: Piotr Zaorski

Kody zniżkowe od dłuższego czasu cieszą się ogromną popularnością. W praktyce okazuje się, że są rewelacyjną metodą reklamy dla sklepów tradycyjnych i internetowych. Klienci je bardzo lubią. Jeśli mają wybrać sklep, to z pewnością wybiorą taki, który przekaże im w dowolny sposób kod rabatowy. Dowiedz się, w jaki sposób można otrzymać i na co wykorzystać kody zniżkowe w okresie Świąt Bożego Narodzenia!

Czy prezenty świąteczne muszą być drogie?

Ogólnie rzecz ujmując, każdy powinien kupować takie prezenty, na jakie pozwala mu aktualna sytuacja finansowa. Nie da się ukryć, że w tym roku Święta Bożego Narodzenia nie będą w ogóle tanie. Wynika to z kilku czynników. W głównej mierze jest to efekt galopującej inflacji. Ta znowu ma związek na przykład z trwającą od 2020 roku pandemią koronawirusa, a także wojną na Ukrainie, która wybuchła w lutym 2022 roku. Niestety, wszystkie te wydarzenia mają wyjątkowo niekorzystny wpływ na gospodarkę. Drożeje dosłownie wszystko — produkty, usługi, energia elektryczna, opał i paliwo.

W związku z kryzysem energetyczno — gospodarczym wiele osób może odczuwać niepokój z powodu kosztów organizacji zbliżających się świąt. Powszechnie uznaje się, że Święta Bożego Narodzenia mają charakter rodzinny. Przy wigilijnym stole może spotkać się bliższa i dalsza rodzina. Oprócz sporych wydatków na cele spożywcze (12 tradycyjnych potraw), trzeba jeszcze kupić prezenty świąteczne. Kody zniżkowe mogą ułatwić tego rodzaju zakupy. Dzięki ich aktywacji można sporo zaoszczędzić.

Nie jest powiedziane, że prezenty gwiazdkowe muszą być drogie. W rzeczy samej mogą być one symboliczne. Można się umówić na kwotę “od — do”, by potem nikt nie miał pretensji, że dostał tańszy prezent a sam kupił komuś drogi. W dzisiejszych czasach jest to rozsądne podejście. Święta mają być czasem przyjemnym, a nie stresującym. Co więcej, bardzo kosztowne prezenty nie zawsze wywołują uśmiech na twarzy. Może być tak, że osoba obdarowana poczuje zakłopotanie. Chodzi o to, że z przyczyn finansowych nie będzie mogła odwdzięczyć się upominkiem o identycznej wartości. Oczywiście nie dotyczy to dzieci, gdyż dzieci nie patrzą na prezenty przez pryzmat ceny. Nie oznacza to jednak, że zbyt drogi prezent na Gwiazdkę może być kłopotliwy dla rodziców dziecka.

Kody zniżkowe, czyli jak kupować taniej prezenty na święta?

Kody rabatowe w okresie świątecznym to ulga dla większości budżetów domowych. Dzięki ich zastosowaniu można kupić fajne prezenty za dużo mniejsze pieniądze. Oszczędza się mniej więcej 5 – 30%, w zależności od polityki sprzedażowej danego sklepu. Sklepy w ten sposób zachęcają do wybierania ich oferty produktowej i zyskują na obrotach. To nie jest tak, że jakiś sklep traci — zarabia na ilości zamówień.

Jeśli chodzi o kody zniżkowe, muszą być aktualne. Najczęściej kupony promocyjne mają charakter tymczasowy. Są ważne w określonym terminie, co oznacza, że nie da się ich wykorzystać przed i po terminie. Klienci powinni sprawdzać czas obowiązywania kodów. Mogą też ułatwić sobie zakupowe życie i korzystać z portalu wyspecjalizowanego w promowaniu kodów rabatowych. Na takiej stronie internetowej znajdziemy wyłącznie aktualne kody rabatowe, które zadziałają na 100%.

Kody zniżkowe są wystawiane przez sklepy działające w różnych branżach. Tak więc bez problemu można znaleźć atrakcyjne prezenty w sklepach oferujących kosmetyki, perfumy, biżuterię, odzież, obuwie, książki i e-booki, gry komputerowe, muzykę i wiele innych. Bez problemu można wyszukać atrakcyjne upominki o rozmaitej wartości (tańsze, droższe). Kupowanie prezentu w internecie nigdy nie jest ryzykowne, gdyż w razie gdy produkt się nie spodoba, można go zwrócić do sklepu bez podania przyczyny. Wystarczy mieć paragon. Produkt nie może nosić śladów użytkowania.

Jak otrzymać kody zniżkowe na świąteczne zakupy?

Kody rabatowe można pobrać z portalu, który umieszcza informacje o ważnych kodach. Można też zapisać się na listy mailingowe sklepów internetowych. Warto nie wyrzucać ulotek i wizytówek, które znajdują się w paczkach z zamówieniami ze sklepów działających w trybie online. Najczęściej w takich materiałach reklamowych znajduje się także kody ze zniżką na kolejne zakupy. Gdy w grę wchodzi mailing, powinno sprawdzać się folder ze spamem, gdyż właśnie tam mogą wpadać informacje o zniżkach. Dość często sklepy umieszczają swoje kody zniżkowe w mediach społecznościowych (Facebook, TikTok, Instagram).

W przypadku sklepów stacjonarnych, kody rabatowe mogą znajdować się w aplikacjach, na odwrocie paragonów, a także w gazetkach reklamowych. Bardzo często jest tak, że zniżki dotyczą wybranych produktów. Sklepy tradycyjne mogą zachęcać do robienia zakupów w dany dzień tygodnia (na przykład idąc do sklepu we wtorek, dostaje się rabat – 10%).

Dzięki istnieniu kodów zniżkowych można kupić więcej lub zapłacić mniej. Każdy indywidualnie decyduje, w jaki sposób chce wykorzystać swój kod promocyjny. Nie ulega żadnej wątpliwości, że kody zniżkowe dają ludziom wiele radości. Uprzyjemniają zakupy. Są niezbędne w czasach inflacji, przez którą przeciętny człowiek jest zmuszany do robienia mniejszych zakupów.

Pierwszy połóż łapę na najnowszych promocjach!

Dziękujemy za zapisanie się do newslettera

Błąd. Proszę spróbuj ponownie.

Przeczytałem i akceptuje politykę prywatności