autor: Piotr Zaorski

Kody promocyjne pojawiają się w zasadzie w każdej branży, która ma do zaoferowania swoim klientom produkty i usługi. Nic dziwnego, że mają też zastosowanie w branży finansowej. Kuponami rabatowymi kuszą zarówno banki, jak i instytucje pozabankowe. W okresie przedświątecznym może występować wzmożone zapotrzebowanie na pieniądze. Chodzi oczywiście o kredyty i pożyczki. Najprościej jest jednak zdobycie zastrzyku gotówki w internecie. Sprawdź, dlaczego w przypadku zobowiązań finansowych warto wykorzystywać kody promocyjne.

Dlaczego przed świętami ludzie potrzebują więcej pieniędzy?

Większe potrzeby związane z gotówką przed świętami nie są żadnym nowym zjawiskiem. Tak jest od lat. Konsumenci po prostu z łatwością robią większe zakupy, gdyż chcą zapewnić swojej rodzinie święta na odpowiednim poziomie. Nie zawsze chodzić musi o przesadne zaopatrywanie się w różne produkty. Ludzie mają różne podejście do świąt. Jedni chcą Święta Bożego Narodzenia przeżywać „na bogato”, a inni skromnie. Każdy przecież ma prawo decydować o tym, jak chce spędzać święta. Przykładem są osoby, które wolą wyjazdy w góry, nad morze lub w tropiki — obojętnie gdzie, byleby nie trzeba było szykować świąt. Ten trend jest coraz bardziej popularny. Ludzie chcą odpocząć i cieszyć się świętami. Zero stresu i sam relaks — trzeba przyznać, że taki sposób organizowania sobie świąt może być wyjątkowo przyjemny.

Świąteczne wydatki — w 2022 roku drożej niż zwykle

2022 rok, po fali pandemii koronawirusa, przyniósł kolejną szokującą niespodziankę: wybuch wojny na Ukrainie. Konflikt na tle Rosja — prawie cała reszta świata przyczynił się do kryzysu energetycznego. Do tego doszedł kryzys o charakterze gospodarczym. Przeciętny człowiek nie może być spokojny o jutro. Gwałtowne skoki cen sprawiają, że dzisiaj każdy bardzo dobrze widzi i odczuwa inflację. Święta Bożego Narodzenia będą zatem dużo droższe niż zazwyczaj. Ponieważ ludzie nie chcą pozwolić sobie na obniżenie jakości życia, najprawdopodobniej będą ubiegać się o pożyczki w bankach i parabankach. Najłatwiej jest zdobyć dodatkową gotówkę w firmach działających w obszarze finansów pozabankowych. Koszty prowizji mogą być wyższe niż bankach, dlatego każdy, kto ma chęć na taką pożyczkę, powinien wykorzystać dostępne kody promocyjne. Dzięki temu można skorzystać z pożyczonych pieniędzy na lepszych warunkach.

Ogólnie rzecz ujmując, parabanki nie mają zbyt wygórowanych wymagań co do swoich klientów. Wystarczy być osobą pełnoletnią, mieć ważny dowód osobisty, aktywny numer telefonu, adres e-mail, osobisty rachunek bankowy lub możliwość realizacji czeku. Potencjalny klient nie może widnieć w rejestrze dłużników i nie może mieć negatywnych rekordów w BIK. Obecnie większość instytucji pozabankowych sprawdza informacje o kliencie w Biurze Informacji Kredytowej. Kiedyś tego nie stosowano, ale teraz nie ma co na to liczyć. Przy czym posiadanie innych kredytów i pożyczek nie blokuje możliwości otrzymania kolejnej. Trzeba jedynie spłacać swoje zobowiązania pożyczkowe w sposób zgodny z ustalonym harmonogramem. Zaletą tego rodzaju rozwiązań jest fakt, że można otrzymać pożyczkę w 15 minut.

Kody promocyjne na chwilówki i pożyczki ratalne

Jeśli chodzi o pożyczanie pieniędzy na święta, to każdy samodzielnie o tym decyduje. Jedni skorzystają ze świątecznych promocji na pożyczki, wykorzystując przy tym kody rabatowe, a inni uznają, że nie będą się zapożyczać na święta. Jest to sprawa dość indywidualna. Plusem pożyczek pozabankowych jest to, że przy spełnieniu warunków klient otrzyma pieniądze w sposób błyskawiczny. Nie musi chodzić do banku, przedstawiać dokumentów czy zaświadczeń. Minusem jest to, że wystarczy dzień opóźnienia, by promocja przestała obowiązywać, przez co pożyczka staje się droga. Zaciągając tego typu zobowiązanie, trzeba mieć świadomość, że pożyczkę należy spłacić zgodnie z umową.

Jeśli chodzi o kody promocyjne na usługi finansowe, to pomagają one w zdobyciu tańszych pożyczek. W zasadzie pieniądze można wydać na dowolny cel. Żadna instytucja pozabankowa nie interesuje się tym, na co jej klienci chcą przeznaczyć środki. Większość znanych firm pożyczkowych nie domaga się żadnych zabezpieczeń. Są też firmy, które wymagają poręczyciela, podpisania weksla lub oddania na przykład pojazdu pod zastaw. Wybierając taką firmę, rozsądnie jest zbadać opinie na jej temat, zwłaszcza w sytuacjach, gdy dojdzie do problemów ze spłatą zobowiązania.

Pozyskane z parabanków i banków środki w okresie świątecznym najczęściej wydawane są na:

  • Zakup artykułów spożywczych. Tak może być, gdy rodzina składa się z wielu osób, a na dodatek spodziewa się gości (dalszej rodziny, przyjaciół).
  • Zakup dekoracji świątecznych. Każdy chce mieć odświętny wystrój domu lub mieszkania.
  • Zakup prezentów dla bliskich osób. W tym przypadku również przydadzą się kody promocyjne z różnych sklepów internetowych.
  • Zakup modnej odzieży i obuwia. Święta to zawsze świetna okazja do wymiany garderoby.
  • Wyjazd na święta w dowolne miejsce na świecie.

Pierwszy połóż łapę na najnowszych promocjach!

Dziękujemy za zapisanie się do newslettera

Błąd. Proszę spróbuj ponownie.

Przeczytałem i akceptuje politykę prywatności