autor: Piotr Zaorski

Kod rabatowy na Mikołajki to szansa na kupienie upominków w niższej cenie. Mikołajki były niegdyś świętem kościelnym (wolnym od pracy). Obchodzono je, by uczcić pamięć Świętego Mikołaja z Miry, 6 grudnia to rocznica jego śmierci. W latach 60. XX wieku kościół katolicki zniósł to święto. Od dawna kojarzy się z wręczaniem drobnych prezentów pod poduszkę lub do buta. Legendarny biskup, który zasłynął między innymi z powodu podrzucania podarunków ludziom w potrzebie, nie ma nic wspólnego z wizerunkiem wykreowanym swego czasu przez Coca — Colę. Niestety, większość ludzi na całym świecie kojarzy go z reklamą słynnego napoju gazowanego. Sprawdź, w jaki sposób kod rabatowy pomoże Ci kupić atrakcyjny prezent na Mikołajki!

Dla kogo prezenty na Mikołajki?

W Polsce z prezentami na Mikołajki bywa różnie. To zależy od tradycji wyniesionych z rodzinnego domu. Jedni obchodzą to święto, inni nie. Najczęściej zwyczaj ten jest obchodzony w przedszkolach i w szkołach, gdzie dzieci wzajemnie obdarowują się symbolicznymi prezentami. 

W zasadzie 6 grudnia to jak najbardziej właściwy moment do wręczania prezentów. Jest to wspomnienie Świętego Mikołaja. Natomiast w praktyce najwięcej prezentów jest wręczanych na gwiazdkę, czyli w dniu 24 grudnia. 

Nic nie stoi na przeszkodzie, by obdarowywać się miłymi prezentami aż dwa razy w grudniu. Prezenty na Mikołajki wcale nie muszą być drogie. Wystarczy mieć kod rabatowy, by obniżyć cenę prezentu. 

Mikołajki to święto atrakcyjne szczególnie dla dzieci i młodzieży, ale osoby dorosłe też je mogą obchodzić. Wspomnienie Świętego Mikołaja wcale nie musi mieć wymiaru komercyjnego, ale w praktyce właśnie takowy wymiar ma. Biskup z Miry został przekształcony w postać popularną w kulturze masowej, więc nic dziwnego, że w celebrowaniu 6 grudnia najbardziej chodzi o upominki.

Jak zdobyć kod rabatowy na Mikołajki?

Zdobywanie bonu ze zniżką nie jest jakimś szczególnie skomplikowanym wyczynem. Najkorzystniej jest sprawdzać regularnie witryny zajmujące się promowaniem kuponów rabatowych. Portale tego typu pilnują, by użytkownicy Internetu mieli dostęp wyłącznie do aktualnych kodów. 

Dla konsumentów nie ma nic bardziej irytującego od niedziałających kodów. Klienci sklepów myślą, że mają kod rabatowy, a w praktyce okazuje się, że nie jest aktywny, ponieważ dawno temu przeterminował się. Dlatego portal z ważnymi kodami zniżkowymi jest najważniejszym źródłem informacji o obowiązujących zniżkach w wielu sklepach internetowych i stacjonarnych.

Portale informujące o aktualnych kodach zniżkowych są niezwykle czytelne dla każdego konsumenta. Można wyszukiwać w nich kody po kategoriach, markach lub według najlepszych promocji. Dzięki temu można zaoszczędzić nie tylko sporo pieniędzy, ale i czasu.

Inne metody pozyskiwania kodów z rabatami to:

  • Zapisanie się do newslettera wybranych sklepów internetowych. Ta opcja dość często wymaga sprawdzania spamu w skrzynce pocztowej;
  • Sprawdzanie informacji o dostępnych kodach na stronie sklepu internetowego;
  • Obserwowanie ulubionych sklepów w social media. Profil marki może opublikować informację o aktywacji kodu rabatowego;
  • Poczta pantoflowa, czyli informacja od znajomych, że w danej chwili działa atrakcyjny kod rabatowy;
  • Analiza gazetek reklamowych (najczęściej kody informują o konieczności użycia aplikacji);
  • Sprawdzanie ulotek przychodzących wraz z zamówieniem ze sklepu internetowego;
  • Zapisywanie SMS z kodami zniżkowymi;
  • Posiadanie dostępu do aplikacji wybranych sklepów;
  • Weryfikacja poczty tradycyjnej. Część sklepów nadal wysyła kody zniżkowe w kopercie.

Ile powinny kosztować prezenty na Mikołajki w szkole? Kod rabatowy dla wszystkich

Mikołajki klasowe to zupełnie normalny zwyczaj w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych. Wychowawca klasy, w porozumieniu z rodzicami dzieci i młodzieży, może ustalić minimalną i górną granicę ceny prezentu. 

W tym przypadku chodzi o to, by uczniowie obdarowali się wzajemnie prezentami o identycznej wartości. W ten sposób nikt nie będzie ani poszkodowany, ani w jakiś szczególny sposób wyróżniony. 

Najczęściej losuje się osobę, której trzeba kupić drobny upominek. Jeśli w rodzinie jest więcej osób w wieku szkolnym, wówczas kod rabatowy może być bardzo przydatny. Po prostu sprawi, że zakup upominków na Mikołajki będzie tańszy.

Co najlepiej wybrać na Mikołajki?

Jeśli chodzi o Mikołajki, to kod rabatowy obniży cenę na wiele produktów. Nie będzie to raczej dotyczyć produktów umieszczonych w kategoriach takich jak wyprzedaże lub outlet. 

Dla dzieci i młodzieży można zamówić na przykład zabawki (klocki, pojazdy, laki, przytulanki) lub kubki z postaciami z bajek i z filmów. Dla osób dorosłych mogą to być książki, zestawy typu kawa i herbata, słodycze i karty prezentowe.

Jeśli są to Mikołajki klasowe, bez problemu można podpytać wylosowaną osobę, jaki prezent sprawiłby jej przyjemność. Chociaż prezentowe niespodzianki są bardzo fajne, to jednak lepiej jest je zostawić dla bliskich osób, których gust jest znany. W przeciwnym razie nie można mieć pewności, że prezent plus kod rabatowy spełni swoje zadanie.

Pierwszy połóż łapę na najnowszych promocjach!

Dziękujemy za zapisanie się do newslettera

Błąd. Proszę spróbuj ponownie.

Przeczytałem i akceptuje politykę prywatności