autor: Tomek Miłowicki

Steam jest platformą dystrybucji cyfrowej umożliwiającej kupowanie oraz pobieranie gier komputerowych. Platforma Steam udostępnia również szerokie spektrum usług: od ochrony antypirackiej, po różnego rodzaju aktualizacje, promocje, wyprzedaże czy pomoc dla graczy na wielu uruchomionych przez platformę forach. Steam jako medium między graczem, a grą umożliwia dostęp do ponad 30 000 wysokobudżetowych gier, wśród których znaleźć można również te w promocyjnej cenie.

Promocje Steam 2022

Platforma Steam codziennie udostępnia różnego rodzaju promocje i zniżki na gry, również horrory. Promocje i zniżkinałożone na poszczególne gry obniżają ich cenę bazową nawet o 50%. Warto zatem wejść na stronę www.Steam.pl i sprawdzić, które gry zostały opublikowane z rabatem. Nie potrzebujemy kodów rabatowych, wystarczy wejść w promocyjną ofertę, zakupić i pobrać na komputer. Gdy chcemy, by nasza rozgrywka stała się ciekawsza warto dokupić sprzęt VR oferowany przez platformę Steam, Allegro lub Media Expert.

Nowości grozy na Steam

Steam udostępnia najnowsze i najlepiej sprzedające się gry. Horror cieszy się coraz większym zainteresowaniem, co jest bezpośrednio związane z ludzką potrzebą doświadczania skrajnych emocji. Strach, przerażenie, trwoga oraz wszystkie emocje, wchodzące w skład emocjonalnego dyskomfortu sprawiają, że gracz wchodzi w pewną nieważkoś

emocjonalną, która charakteryzuje się przeżywaniem wielu skrajnych, często przeciwległych do siebie stanów. Steam jest zatem miejscem, w którym każdy miłośnik grozy odnajdzie coś dla siebie. W czołówce gier grozy znalazł się The Quarry, dająca graczom możliwość całkowitego wpłynięcia na fabułę. Steam zawiera wiele interesujących nowości w promocyjnych cenach. Są to między innymi: sci-fi horror – Nemesis: distress -20% oraz slasher – Postal: brain damaged – 15%.

Fear Therapy i jego promocyjny uptade

Fear Therapy to horror psychologiczny, w którego grać może do 5 graczy. Gracz wciela się w jednego z bohaterów, który został zamknięty w domu grozy. Próbuje on wykonać zadania, by tym samym umożliwić sobie ucieczkę przed rosnącym w siłę złem. Gra polega na znalezieniu rytualnych przedmiotów, które są niezbędne do pokonania potwora. Unikalną cechą gry jest jej dynamiczność, która – w połączeniu z pierwszoosobową narracją oraz gotyckim klimatem – sprawia, że nie można się od niej oderwać. Promocja wciąż trwa – Fear therapy update z marca 2022 dostępny na Steamie już za 17,99 zł.

Wielkie promocje

Promocje i wyprzedaże – ciąg dalszy. Firma Gigabyte przygotowała ciekawą promocję dla graczy, którzy zakupią ich sprzęt. W promocji biorą udział zarówno podzespoły komputerowe (płyty główne, karty graficzne, dyski SSD, zasilacze) jak i monitory oraz laptopy. Przy zakupie wybranych modeli można otrzymać doładowanie portfela Steam o wartości do 284 zł. 

Humble bundle czy warto?

Humble Bundle to strona internetowa, na której znajdziemy przede wszystkim sporą ilość kluczy do gier komputerowych w promocyjnych cenach. Często zakupimy tutaj również zestawy albumów muzycznych, filmów, czy ebooków. Warto wspomnieć, że część pieniędzy zarobionych przez serwis trafia na cele charytatywne.

Humble Choice to zestaw gier, który zmienia się co miesiąc. Co ciekawe, nie możemy zakupić zestawów z poprzednich miesięcy, więc otrzymamy tylko te tytuły, które trafią do zestawów po zakupieniu abonamentu. W każdym zestawie znajduje się ponad 10 gier, a ilość, którą możemy wybrać zależna jest od zakupionej subskrypcji. Gry z tego zestawu otrzymujemy oczywiście dożywotnio. Ponadto gracze otrzymują stałą zniżkę na zakupy w sklepie i dostęp do katalogu darmowych gier.

Monthly Store to po prostu sklep z cyfrowymi kluczami do gier, czyli coś jak Steam. Ceny prezentują się podobnie, jednakże często promocje nie pokrywają się z tymi na innych platformach cyfrowych. Zdarza się, Humble Store oferuje o wiele większe promocje i zniżki, niż Steam. Gry na Humble Store często są przecenianie nawet o 75%. Dlatego przed zakupem tytułu w Internecie sprawdź, czy nie znajduje się on czasami w promocji na innych platformach. Jeżeli jesteś subskrybentem Humble Choice dostajesz zniżkę 10% lub 20% na poszczególne oferty. 

Jak widać, promocje i przeceny dotyczą również sklepów gamingowych, które współcześnie grają bardzo istotną rolę w życiu młodego człowieka. Gry i wirtualna rzeczywistość to nasza przyszłość, która zbliża się w bardzo szybkim tempie. Zatem nie czekaj i jeżeli możesz – wejdź do świata gier już dziś, tylko nie zapomnij o promocjach i wyprzedażach, dzięki którym zakupisz więcej gier za mniej pieniędzy.

Bibliografia:

  1. Steam, www.dobreprogramy.pl
  2. POSTAL: Brain Damaged, www.store.steampowered.com
  3. Fear Therapy, www.store.steampowered.com
  4. Humble Bundle – co to jest i czy warto skorzystać?, www.zarabiajprzez24.pl

Pierwszy połóż łapę na najnowszych promocjach!

Dziękujemy za zapisanie się do newslettera

Błąd. Proszę spróbuj ponownie.

Przeczytałem i akceptuje politykę prywatności