autor: Paweł Prus

Najczęściej w sklepach internetowych kupujemy odzież, buty, kosmetyki i elektronikę. Internetowe wyprzedaże i promocje z pewnością zachęcają do robieni zakupów on-line. Sklepy oferują kupony rabatowe zarówno dla nowych jak i stałych klientów. Wystarczy je aktywować podczas robienia zakupów w miejscu do tego przeznaczonym. Automatycznie sklep naliczy rabat.  Być może jednorazowe zakupy niewiele zmienią w domowym budżecie, ale regularne stosowanie kuponów rabatowych, zniżek i promocji z pewnością znacząco na niego wpłyną.

W ten sposób zaoszczędzone środki można przeznaczyć na coś innego. Bardzo często klienci kupują z kuponami rabatowymi sprzęt elektroniczny. Do grona sklepów, które oferują specjalne zniżki i promocje dołączyły także znane sklepy stacjonarne. Kiedy traciły klientów, którzy w sklepie oglądali tylko sprzęt a ostatecznie kupowali go w Internecie musiały podjąć działania zmierzające do zmiany tej sytuacji. Zapewne to sprawiło, że podjęły decyzję o dołączeniu do grona sklepów przyciągających klientów atrakcyjnymi kuponami rabatowymi i promocjami.  

Kupny rabatowe, zniżki, promocje na zakup sprzętu

Klienci robiąc zakupy otrzymywali punkty, które zamieniały się na określone kupony rabatowe. Możliwe były one do wykorzystania przy kolejnych zakupach. W ten sposób klienci związywali się z określonym sklepem i mieli interes do niego wrócić. Kupony rabatowe bez wątpienia związują klientów z określoną marką lub sklepem. Jeżeli mogą w nim kupić dobrej jakości sprzęt znanych marek po atrakcyjnych cenach z pewnością z tego skorzystają. Kupując na przykład telefon lub pralkę mogą otrzymać kupony rabatowe na kolejne zakupy i obniżyć ich wartość nawet o kilkaset złotych. Jeżeli nie potrzebują nowego sprzętu od razu często sklep oferuje na ich wykorzystanie nawet kilka miesięcy. W tym czasie z pewnością może pojawić się jakaś potrzeba.

Duże sklepy z elektroniką sprzedają sprzęty znanych dużych marek. Niektóre z nich takie jak Samsung, Simens czy Bosch proponują zwrot kilkuset złotych bezpośrednio na konto klienta. Wystarczy zalogować się na stronie producenta i przedstawić dowód zakupu sprzętu. Jest to bardzo zachęcające dla klientów, ponieważ mogą bardzo szybko otrzymać zwrot określonej kwoty na swoje konto. Wartość zakupu obniża się o kolejne kilkaset złotych. Po dodaniu wszystkich promocji, kuponów rabatowych, zwrotów od producenta i zniżek wartość zakupionego sprzętu jest zdecydowanie niższa od cen regularnych dostępnych w sklepach nie uczestniczących w akcjach promocyjnych.

Kupony rabatowe jako zachęta i przywiązanie do sklepu

W ten sposób sklepy zachęcają zarówno nowych jak i stałych klientów do robienia zakupów właśnie u nich. Przywiązując do marki i miejsca, a konkurencja jest coraz większa. Klienci z powodu inflacji mają coraz mniej środków finansowych do wydania dlatego zależy im na korzystaniu z promocji i kuponów rabatowych. Kryzys niewątpliwie w pierwszej kolejności wpływa na zakupy w sklepach oferujących dobra luksusowe i takie, które nie są pierwszej potrzeby. Jednak zaraz za nimi są  markety z elektroniką, odzieżą i obuwiem.   

Pierwszy połóż łapę na najnowszych promocjach!

Dziękujemy za zapisanie się do newslettera

Błąd. Proszę spróbuj ponownie.

Przeczytałem i akceptuje politykę prywatności